Ženy ze zámku Lafayette/ Stephanie Dray

Epická sága založená na skutečném příběhu neobyčejného zámku v srdci Francie a pozoruhodných žen spjatých s jeho …

Stručně o knize:

  Epická sága založená na skutečném příběhu neobyčejného zámku v srdci Francie a pozoruhodných žen spjatých s jeho odkazem.

  Většinu hradů chrání muži. Tento zámek chrání ženy.

  Matka zakladatelka…
  1774. Urozená šlechtična Adrienne Lafayette se stává politickou partnerkou svého manžela markýze de Lafayette v boji za americkou nezávislost. Když však jejich idealismus ve Francii vyvolá revoluci a gilotina ohrozí vše, co je jí drahé, musí se Adrienne zříci komplikovaného muže, kterého miluje, nebo riskovat život pro odkaz, který bude inspirací pro další generace.

  Odvážná vizionářka…
  1914. Členka newyorské společenské smetánky Beatrice Chanlerová je silná osobnost a živel, který nic nezastraší – ani její skromné začátky, ani rozpadající se manželství, ani vypuknutí první světové války. Poté, co se však Beatrice stane přímým svědkem devastace Francie, přijme životní výzvu: přesvědčit Ameriku, aby bojovala za to, co je správné.

  Neochotná odbojářka…
  1940. Francouzská učitelka, začínající umělkyně a sirotek Marthe Simoneová je zvyklá se sama o sebe postarat. S válkou nechce mít nic společného. Když však realita nacistické okupace změní její život na izolovaném zámku, kde vyrůstala, Marthe začne pochybovat o tom, kým je, a co je důležitější, kým je ochotna se stát.

  Působivě utkaný román o povinnosti a naději, lásce a odvaze a o síle, kterou čerpáme od těch, kteří tu byli před námi.

  Uživatelské recenze

  Zatím nikdo nenapsal recenzi na tuto knihu.

  HLEDEJ V KATALOGU
  • PRIVATE
  • KNIHU
  Knihovna MO Pardubice III© 2014. Všechna práva vyhrazena.