Širá, masožravá obloha a další nestvůrné geografie/ John Langan

John Langan si v posledních několika letech právem vydobyl pozici jednoho z nejvýraznějších hlasů současné hororové literatury, …

Stručně o knize:

  John Langan si v posledních několika letech právem vydobyl pozici jednoho z nejvýraznějších hlasů současné hororové literatury, jehož povídka nemůže chybět v žádné žánrové antologii.

  Do povědomí českých čtenářů se zapsal především románem Rybář, za nějž získal v roce 2008 Cenu Brama Stokera. Kratší prostor povídek a novel však dává ještě lépe vyniknout různým polohám jeho bizarní představivosti, schopné několika větami navodit mrazivou hrůzu a temnou atmosféru, nebo šokovat nečekaným zvratem a množstvím krve.

  Langan v nich vzdává poctu klasikům hororu, jako jsou Edgar Alan Poe se svou slavnou Maskou červené smrti (povídka „Technicolor“) nebo H. P. Lovecraft a jeho kult Cthulhu („Mělčiny“). Servíruje i originální zápletku kombinující traumatické zážitky válečných veteránů z amerického angažmá v Iráku s věčným a téměř ve všech kulturách přítomným obrazem upíra. Dělá to s mistrovstvím zkušeného autora, který miluje horor a vyprávění, z něhož bude čtenáře či posluchače ještě dlouho mrazit v zádech.

  Uživatelské recenze

  Zatím nikdo nenapsal recenzi na tuto knihu.

  HLEDEJ V KATALOGU
  • PRIVATE
  • KNIHU
  Knihovna MO Pardubice III© 2014. Všechna práva vyhrazena.