Protokol Sigma/ Robert Ludlum

Americký investiční bankéř Ben Hartman si přijíždí do Curychu zalyžovat. Ve Švýcarsku nebyl od smrti bratra, který …

Stručně o knize:

  Americký investiční bankéř Ben Hartman si přijíždí do Curychu zalyžovat. Ve Švýcarsku nebyl od smrti bratra, který zde před čtyřmi lety zahynul při tragické nehodě. Jeho příjezd však spouští sled překvapivých událostí: při náhodném setkání na něj bývalý spolužák z univerzity Jimmy Cavanaugh vytáhne pistoli a chce ho zabít. Během následujících chvil umírá několik nevinných lidí, nepřežije ani Cavanaugh. Ben Hartman sice vyvázne, ale stává se štvancem na útěku.
  Agentku amerického ministerstva spravedlnosti Annu Navarrovou pronásleduje po celém světě jakýsi zabiják. Jeho útoky přežije jen díky štěstí, dobrému výcviku a pohotovosti. Atentáty mají souvislost s jejím současným úkolem: vyšetřováním náhlých – a zdánlivě nesouvisejících – úmrtí řady velice starých mužů. Zemřel spojuje jediná věc: více než padesát let starý svazek v archivu CIA, označený záhadným heslem Sigma. Kdosi je však vždy jeden krok před Navarrovou. Mrtvých přibývá a její vlastní život visí na stále tenčím vlásku.
  S Benem Hartmanem svede Annu náhoda. Oba si však uvědomí, že jejich jedinou nadějí na přežití je vzájemná spolupráce. Začínají společně odhalovat hrůzná tajemství, která zůstávala dlouhá léta skryta za heslem Sigma. Tajemství, jež ohrožují veškeré dosavadní jistoty a stavějí do jiného světla celou moderní historii. Sigma totiž představuje kolosální podvod, který má brzy začít nést své ovoce.

  Uživatelské recenze

  Zatím nikdo nenapsal recenzi na tuto knihu.

  HLEDEJ V KATALOGU
  • PRIVATE
  • KNIHU
  Knihovna MO Pardubice III© 2014. Všechna práva vyhrazena.