Očima kriminalistů/ Miroslav Vaňura

Na panáka s legendami české kriminalistiky. Rozhovory, co vám nedají spát. Štoček, Hyhlík, Lottes, Antl, Pleskot… To …

Stručně o knize:

  Na panáka s legendami české kriminalistiky. Rozhovory, co vám nedají spát. Štoček, Hyhlík, Lottes, Antl, Pleskot… To jsou jen některá ze zvučných jmen české kriminalistiky, jejichž nositelé přijali pozvání reportéra Mirka Vaňury a nechali se vyzpovídat v jeho úspěšném podcastu Na panáka? Vznikla tak ojedinělá série rozhovorů s předními českými kriminalisty. Ponořte se do výpovědí o jejich každodenním životě, nečekaných odhaleních i nervydrásajících setkáních s pachateli – dostanete se až na samou dřeň policejní práce! Jestli hledáte esenci žánru true crime, právě jste ji našli.

  Kniha Očima kriminalistů však tento žánr v mnohém přesahuje. Čtenář se mimo jiné dozví, jak se jednotliví respondenti staví k rozsáhlé ammnestii vyhlášené prezidentem Václavem Havlem na Nový rok 1990 a následnému rapidnímu nárůstu kriminality. Podobně výbušných témat se napříč rozhovory táhne několik, a ty tak ve svém celku podávají komplexní zprávu o srování předlistopadové a pozdější kriminalistiky.

  Mirek Vaňura využívá osobní známosti se zpovídanými legendami svých oborů k tomu, aby se mu otevřely víc, než bývá zvykem.

  Uživatelské recenze

  Zatím nikdo nenapsal recenzi na tuto knihu.

  HLEDEJ V KATALOGU
  • PRIVATE
  • KNIHU
  Knihovna MO Pardubice III© 2014. Všechna práva vyhrazena.