Březen měsíc čtenářů 2024

Amnestie poplatků

za upomínky

Čtenáři mohou bez jakýchkoliv sankcí vrátit knihy, audioknihy a časopisy, jejichž výpůjční doba již dávno uplynula. Prominutí sankčních poplatků za opožděně vrácené knihy platí po celý měsíc březen 2024.
NEJLEPŠÍ AKTIVNÍ ČTENÁŘ Každoročně oceňujeme našeho nejaktivnějšího čtenáře. Oceněn bude DĚTSKÝ čtenář s nejvyšším počtem návštěv v knihovně.
Besedy pro mateřské školy a 3. třídy základních škol Dopolední pondělní a úterní čas patří dětem. V březnu navštíví Knihovnu MO Pardubice III děti mateřských škol. Budeme si s nimi povídat o kočičce a pejskovi.

Třetí třídy si s námi přečtou knihu „Robot v divočině“ nebo knihu „Se slušností nejdál dojdeš“.

S knihovnou se seznámí formou besed s tématy šitými na míru.

Jarní i velikonoční dílničky

Pro holky a kluky jsme připravili jarní prázdninové dílničky v úterý 12. 3. 2024 od 13 do 16 hodin, pro seniory dne 26. 3. 2024 od 9 do 12 hodin dílničky s velikonoční tématikou.

Budou připravené i návody včetně materiálu k výrobě Kytičkového přání a Veselé berušky.

Autorské čtení Autorské čtení KATEŘINY SURMANOVÉ, novinářky, dramaturgyně a spisovatelky se uskuteční 26. 3. 2024 v prostorách knihovny od 17 hodin. REZERVACE NUTNÁ.
JUNIOR KVÍZ pro děti ve věku 7 – 10 let a 11 – 15 let Pro školáky Městského obvodu Pardubice III jsou připraveny vědomostní kvízy, které přinášejí zábavu i poučení. Vyplněné kvízy odevzdejte u výpůjčního pultu nebo přeš email či Facebook nejpozději do konce března. Budou vylosováni dva výherci z každé kategorie, kteří budou odměněni knihami.
1.3.2024