Akvarium – návod

Děti mají krásné prázdniny a pro jejich potěšení jsme připravili návod na výrobu veselého podmořského světa.

1. Připravíme si modrý papír ve velikosti A4 s předtištěnou šablonou podmořské hlubiny. Kousek zeleného papíru pro vytvoření mořských řas a bílý papír na nakreslení mořských živočichů.  Dále využijeme  nůžky, pastelky či fixy, lepidlo i kamínky .

2. Nejprve ohneme modrý papír v půli na předtištěné přerušované čáře. Následně nůžkami nastřihneme plné čáry tvoříví budoucí prostor vody a níže naznačené dno. Slepíme části podmořského dna k sobě. Nůžkami střihem zaoblíme rohy.

3.  Poté si ze zeleného papíru vystřihneme jakékoliv řasy, které se nám tvarově budou líbit, přilepíme ke dnu moře. Na bílý papír namalujeme mořská zvířátka podle své fantazie. Ty vystřihneme, nalepíme do prostoru našeho papírového moře.

4. Nakonec můžeme domalovat bubliny a dno moře. Závěrem zatížíme podmořské dno kamínky nebo mušličkami. Náš podmořský svět máme vyrobený.

Hodně štestí při krásném tvoření. Vaše výtvory můžete nafotit a zaslat k nám do knihovny, rádi je zveřejníme na Facebooku.                                                                                                                                                                                                                                                                                        Vaše knihovna

Příloha vzor  pro akvarium:

10.7.2023