Velikonoční slepička – návod

Velikonoční svátky jsou předzvěstí jara. My Vám ukážeme, jak si vyrobit krásnou nenáročnou dekoraci.

1. Nejprve si připravíme potřebné věci k výrobě naší slepičky: papírový kulatý talíř, vodové či temperové barvy, lepidlo, kousek červého barevného papíru či červené látky, zelený barevný papír, nůžky, černou a žlutou fixu.
  2. Nejprve si roztřihneme papírový kulatý talíř dle obrázku.
  3. Vybarvíme nebo postříkáme  temperový  či  vodovými barvami základ slepičky. Vytvoříme tak zbarvení naší slepičky.
  4. Nyní si vystřihneme nohy slepičky a zobák. Vybarvíme žlutou barvou. Připravíme si hřeben či chocholku pro slepičku.
  5. Máme všechny díly slepičky a dle obrázku nahoře slepičku složíme. Je hotovo. Pokud budeme chtít slepičku dozdobit, vystrihneme si trávu. Na ní ji posléze mužeme položit.

Hodně štestí při krásném tvoření. Vaše výtvory můžete nafotit a zaslat k nám do knihovny, rádi je zveřejníme na Facebooku.                                                                                                                                                                             Vaše knihovna

26.3.2023