Pracovité včeličky – návod

Každý z nás má rád jaro, pomalu rozkvétají květy a s nimi se objevují i pracovité včeličky. Pojďte si s námi jeden malý úl s včelkami vyrobit.

1. Připravíme si: vzor pro tvorbu včelek, žlutý papír s úly, modrý papír, pastelky či fixy, nůžky a lepidlo.
  2. Vybarvíme včelky, větvičku stromu, listy stromu a střed úlu. Vystřihneme vše i předkreslené úly na žlutém papíře (obrázek A).
  3. Ohneme na podélné straně dle naznačené perforace žluté úly (obrázek B).
  4. Připravíme si včelky. Tělíčka smotáme do ruličky a slepíme k sobě. Následně k tělíčku včeličky přilepíme bílá křidélka (obrázek C a D).
  5. Vezmene si modrý papír a nalepíme větvičku. Na konec jedné části větvičky lepením poskládáme úl. Z připravených žlutých obdélníků vytvarujeme tunel a ten připevníme lepidlem k modrému papíru. Skládáme menší obdélník, dva větší obdélníky a poté poslední obdélník (obrázek E).
  6. Nalepíme včelky a černý střed úlu. Máme hotovo a krásné včelky nám mohou v pokojiku vykouzlit jaro.

Vaše  výtvory  můžete  nafotit a zaslat k nám do knihovny, rádi je zveřejníme na Facebooku. Hodně štestí při krásném tvoření.                                      Vaše knihovna

21.3.2022