Už jsem čtenář – vzdělávací beseda pro 1. a 2. ročníky ZŠ

Čtrnáctý ročník projektu na podporu čtenářské gramotnosti Už jsem čtenář, je primárně určen malým začínajícím čtenářům.

Knihovna na Dubině má pro své prvňáčky a druháčky připraven pestrý program. Na příbězích z policejního prostředí si ukážeme, jak je zajímavá, důležitá a pestrá práce policistů. Tematicky se v besedách pobavíme o dalších záchranných složkách a jejich důležité roli v našich životech.

Policejní pohádky, ZUZANA POSPÍŠILOVÁ

Příběhy s policejní tématikou.

Víte, že není zločinec jako zločinec? Páchat škodu může kdekdo, například čert nebo pirát, známé firmy, řeknete si. Policejní pohádky však dokládají, že na cestu zločinu se mohou vydat i zdánlivě bezúhonné bytosti. To se budete divit, až si přečtete, co vyvedli tchoř, kuna nebo splašená formule. V pohádkách ale nemají zločinci šanci, jako strážci pořádku totiž nastupují pavouci s píšťalkou, kouzelná policejní čepice, kočka Adelinda nebo detektiv Karamelka.

Oblíbená autorka Zuzana Pospíšilová přichází s další pohádkovou sérií z edice Pohádkové čtení, kterou vtipnými ilustracemi doprovodila Zdeňka Študlarová.

11.3.2022