Letadélko Eda – návod

Léto se nám blíží a s ním i cestování. Jednou z možností, jak cestovat je létání. My si dnes tedy společně jedno letadélko vytvoříme.

1. Připravíme si barevný papír, černou pastelku či fixu, nůžky a lepidlo.
  2. Nastříháme si dva proužky. Jeden širší (červený) na trup letadla a druhý (oranžový) na křídla. Vystříhneme oči letadélka i obdélník na nebe včetně obláčků (viz obrázek).
  3. Nejprve si k sobě přilepíme širší, v našem případě červený proužek, vytvoříme tak trup letadla. Poté druhý, oranžový, ustřihneme a složíme podle obrázků. Vytvořili jsme křídla a kormidlo letadla.
  4. Složíme letádelko Edu. Nalepíme na trup letadla křídla, kormidlo a oči, vše popisují obrázky.
  5. Modrý obdélník na nebe polepíme mráčky a nakonec vlepíme letadélko Edu. Můžeme domalovat i ptáčky. Letadélko Eda je připraveno k vzlétnutí.
Hodně štestí při krásném tvoření. Vaše výtvory můžete nafotit a zaslat k nám do knihovny, rádi je zveřejníme na Facebooku.
Vaše knihovna

1.6.2021