Strašidláci – návod

Vážení rodiče, prarodiče a šikulové,

připravili jsme pro Vás alternativu kreativních dílniček. Můžete si naše dílničky udělat v klidu domova a vyrábět sami.  Stačí přijít do knihovny nebo nám zaslat e-mail a vše potřebné od nás dostanete. Dnes jsme pro Vás připravili:

STRAŠIDLÁCI

Halloween je za námi a u strašidel ještě zůstaneme. Vysmáté strašidláky si můžete vyrobit a pověsit kdekoliv doma.

1. Nejprve vystřihneme a vybarvíme oči, nos a pusu strašidla, které jste si zvolili. Vše vytváříme dle vlastní fantazie.

1. Připravíme si 2 papíry A4 libovolné barvy, které užší stranou poskládáme jako harmoniku. V půli ohneme a slepíme krátké konce k sobě (viz obrázek). Delší spodní stranu obou „harmonik“ přilepíme k sobě a tím vytvoříme kruh.
  2. Na vytvořený kruh nalepíme oči, nos a ústa, případně křidélka
    u netopýra, ruce u bubáka či stopku u dýně. Máte strašidélko hotové a můžete jej použít jako krásnou dekoraci.

Veškeré návody jsou připraveny v knihovně nebo na požádání na e-mailu knihovna.dubina@seznam.cz .

Hodně štestí při tvoření. Každý týden pro Vás připravíme jeden krásný návod na tvoření s dětmi.

Vaše knihovna