Eliho slib/ Ronald H. Balson

Eliho slib je mistrným dílem historické fikce, jehož děj se odvíjí ve třech časových pásmech: v nacisty …

Stručně o knize:

  Eliho slib je mistrným dílem historické fikce, jehož děj se odvíjí ve třech časových pásmech: v nacisty okupovaném Polsku, americké zóně poválečného Německa a v Chicagu během války ve Vietnamu. Ronald H. Balson, nositel Národní židovské knižní ceny za literaturu, v knize zkoumá cenu války, ambivalentní hodnotu přežití a nezlomitelnou sílu rodinných pout.

  1939: Eli Rosen žije se svou ženou Ester a jejich malým synkem v polském Lublinu, kde má jeho rodina stavební společnost. Ta je vyvlastněna nacisty a svěřena do správy Maxmiliánovi Poleskému, bezpáteřnímu šmelináři. Vznikne tak vratké spojenectví: pokud se Eli bude starat o obchod, Maxmilián zajistí jeho rodině bezpečí. Dostane Poleski svému slibu, nebo jejich vztah skončí zradou a tragédií?

  1946: Eli spolu se synem bydlí ve Spojenci ovládaném Německu a pevně doufá v udělení víz do Ameriky. Svou ženu od války neviděl. Po táboře se potuluje muž, jenž prodává nelegální americká víza – nezná její osud třeba on?

  1965: Eli si pronajme pokoj v chicagské čtvrti Albany Park. Je na misi. S trpělivostí, mazaností a neutuchajícím úsilím se proplétá neznámými ulicemi Chicaga i nebezpečnou politickou hrou a pátrá přitom po pravdě o Esteřině zmizení, jež mu poslední čtvrt století zůstává záhadou.

  Silný a emotivní román Ronalda H. Balsona Eliho slib je znamenitým, obohacujícím příběhem o druhé světové válce a manželově honbě za spravedlností.

  Uživatelské recenze

  Zatím nikdo nenapsal recenzi na tuto knihu.

  HLEDEJ V KATALOGU
  • PRIVATE
  • KNIHU
  Knihovna MO Pardubice III© 2014. Všechna práva vyhrazena.