Sovička Jíťa – návod

Sovy jsou nádherní noční dravci, které máme spojené s příchodem podzimu. Knihovna si pro Vás připravila vytváření sovičky Jíti, do které si můžete zapisovat své poznámky a tajné zprávy.

SOVIČKA JÍŤA Z BAREVNÉHO PAPÍRU

1. Připravíme si vzor sovičky na barevném papíru, bílý papír na oči, zobák i nohy, hnědý papír na větvičku, zelený papír na listy, linkovaný papír, nůžky a lepidlo.
  2. Nejprve si vystřihneme vzor sovičky Jíti, zobáček, oči, nohy, větvičku, listí a proužek linkovaného papíru.
  3. Ohneme křidélka a hlavičku. Pod hlavu sovy vlepíme proužek linkovaného papíru, ke kterému zespoda nalepíme nohy. Na hlavu připevníme oči a zobák. Pod nohy sovy lepením vytvoříme větvičku a listí.

SOVIČKA JÍŤA MALOVANÁ

1. Budeme potřebovat především vzor sovičky, barevné fixy či pastelky, nůžky a lepidlo.
  2. Nejprve si vystřihneme vzor sovičky Jíti, oči a zobáček. Vybarvíme podle vlatní fanzatie.
  3. Složíme sovičku. Ohneme křidélka a hlavičku. Oči a zobák nalepíme na hlavičku.

Sovičku Jíťu jakýmkoliv způsobem máme hotovou. Můžeme ji použít jako dekoraci svého pokojíčku nebo si do sovičky budeme psát tajné zprávy.

Hodně štestí při krásném tvoření. Vaše výtvory můžete nafotit a zaslat k nám do knihovny, rádi je zveřejníme na Facebooku.                                                                                               Vaše knihovna

Příloha: vzor sovička

21.9.2023