Válka z druhého břehu/ Liddell Hart

Vzestup a pád německé armády očima Hitlerových generálů. Klasické dílo z oblasti vojenské historie, takřka jedinečné v …

Stručně o knize:

  Vzestup a pád německé armády očima Hitlerových generálů.

  Klasické dílo z oblasti vojenské historie, takřka jedinečné v análech válečných konfliktů – druhá světová válka v podání mužů, kteří veleli pancéřovým divizím a mocnému wehrmachtu.
  Kniha je tématicky rozdělena do tří částí. První z nich pojednává o německých generálech obecně, počínaje Seecktem, strůjcem meziválečného Reichswehru, a konče Rundstedtem, džentlmenem a představitelem staré vojenské tradice. Seznamuje čtenáře s rozvojem německé armády, druhá pak líčí Hitlerův vzestup a jeho nejobávanější zbraně – tankových vojsk. Třetí část obsahuje vlastní výpovědi generálů, líčení válečných událostí, jako byl Guderianův mistrovský vpád do Polska, Rommelovy líté a krvavé boje v Západní poušti a zdecimování Paulusovy armády uprostřed ruského sněhu. Liddell Hart ve svém díle líčí, jací lidé němečtí generálové byli, jak argumentovali, jak reagovali a přemýšleli. Tato kniha byla převážně sestavena z jeho osobních pohovorů s německými zajatci v Norimberku. Je zdrojem fascinujících a senzačních odhalení.

  Uživatelské recenze

  Zatím nikdo nenapsal recenzi na tuto knihu.

  HLEDEJ V KATALOGU
  • PRIVATE
  • KNIHU
  Knihovna MO Pardubice III© 2014. Všechna práva vyhrazena.