Světové krimipovídky/ Maxim Jakubowski

To nejlepší ze světové krimi. Není co dodat. Co napsat o knize, do níž jsou zařazeny krimipovídky …

Stručně o knize:

  To nejlepší ze světové krimi. Není co dodat.

  Co napsat o knize, do níž jsou zařazeny krimipovídky od šestatřiceti mistrů tohoto žánru? Snad jen pár nejslavnějších jmen: Jeffery Deaver, Jo Nesbø, Boris Akunin nebo Ruth Rendellová.

  Bylo by ale nespravedlivé vzbuzovat dojem, že další autoři jsou tam jen tak do počtu. Erudovaný editor Maxim Jakubowski věděl dobře, co dělá, když tuto antologii sestavoval. Výsledkem jeho pečlivého výběru je kniha, v níž vás každá povídka chytí a nepustí. Uchvátí. Překvapí. A každá docela něčím jiným.
  Povídky: Zločin za zločin-Giorgio Faletti, Rumpole a vánoční prázdniny-John Mortimer, Brigáda-René Appel, Sérum-Jo Nesbo, Huxley-Chad Taylor, Mezi partyzány-Carmen Kornová, Etnická čistka-Dominique Manottiová, Opravdu mizerný den-Camilla Läckbergová, Ten tlustý sadistický parchant-José Carlos Somoza, Jahodový strom-Ruth Rendellová, Jako blesk z čistého nebe-Carla Vermaatová, Svadba ve Voerde-Gunter Gerlach, Když konečne přišel-Inger Jalakas, Volá anděl-Francois Riviere, Hovor u stolu, 1882-Boris Akunin, Slepá ulička-Julián Ibáňez, Putování-Michael Gregorio, Šťastný nález-Lisa Allen Agostiniová, Andělské dítě-Tove Klackenberg, Všechno pro Bergkamen-Sebastian Fitzek, Záhada městské legendy-Rintaró Norizuki, Souboj-Jacob Vis, Daleko na jihu-Paco Ignacio Taibo II, Neprúchodný eskalátor-Jurgen Ehlers, Hlasy v hlavě-Altaf Tyrewala, Vánoční dárek-Jeffery Deaver, Jizvy-Daniel Walther, Pohled do slunce-Leonardo Padura, Meč boží-Josh Pachter, Teď si promluvíme o Lauře-Andreu Martin, Prázdniny s ilegálními sázkami-Howard Engel, Noc nad Unnou-Bernhard Jaumann, Velký spínač-Mickey Spillane, Max Allan Collins, Vyjížďka ve větru-Feryal Tilmac, To není pravda-Diego De Silva, Řekni mi, koho zabít-Ian Rankin.

  Uživatelské recenze

  Zatím nikdo nenapsal recenzi na tuto knihu.

  HLEDEJ V KATALOGU
  • PRIVATE
  • KNIHU
  Knihovna MO Pardubice III© 2014. Všechna práva vyhrazena.