Svědectví modrých koní/ Sophie Hardach

Dětství, které Tobi a Ella prožili ve východním Berlíně je zahalené tajemstvím. Teď jsou oba dospělí a žijí v Londýně, ale v jejich minulosti zůstává řada nezodpovězených otázek.
    Pamatují si na odvážný pokus o emigraci, který skončil tragédií. Ale kam zmizeli jejich rodiče a co se stalo s jejich malým bratrem Heikem?
    V současn
    ém Německu pracuje Aaron pro archiv, prochází si staré dokumenty a dozvídá se o tragédiích tisíců rodin. Jeden případ ho ale chytí za srdce natolik, že se pokusí jeho tajemství rozluštit.
    Když se Tobi a Ella vracejí do Berlína pátrat po své minulosti, jejich osudy se střetnou a bílá místa v minulosti jsou konečně odhalena.