PEVNOST (společenská hra)

Dřevěné opevnění je dávno zastaralé. Kdykoliv projíždím branou do města, představuji si nájezdníky, jak zapalují dřevěnou zeď. …

Stručně o knize:

  Dřevěné opevnění je dávno zastaralé. Kdykoliv projíždím branou do města, představuji si nájezdníky, jak zapalují dřevěnou zeď. Už dlouho se snažím radu přesvědčit, že taková pevnost už dávno nestačí. Proč jsem vlastně velitelem stráží, když mě nikdo neposlouchá? Rozhodl jsem se, že začnu budovat po nocích spolu s mými muži. Buď celé dílo dostavím, nebo vesnici opustím a ponechám obyvatele jejich osudu.

  Budování bezpečné zdi je jediná činnost, kterou si užijeme v nové karetní hře Pevnost (C’est mon fort!), kterou pro nás vytvořil Dominique Ehrhard. Hra vyšla v roce 2017 pod hlavičkou MJ Games, včetně ilustrací Macieje Szymanowicze. Hra ale dorazila také na český trh a to zásluhou firmy Stragoo Games.

  Všechno opět začíná u plechové krabičky, která ale tentokrát nemá kulatý tvar. Naopak se jedná o jeden z nejmenších boxů s plastickým víkem. Uvnitř je tak akorát místa, aby se sem vměstnalo padesát karet (bez jedné). Čtyři z nich jsou věže s barevnými vlaječkami, které si hráči rozeberou do začátku a položí ji před sebe. Do středu stolu pak vyloží kompletní sadu karet zdí, obrázkem dolů a to do mřížky devět krát pět karet.

  Uživatelské recenze

  Zatím nikdo nenapsal recenzi na tuto knihu.

  HLEDEJ V KATALOGU
  • PRIVATE
  • KNIHU
  Knihovna MO Pardubice III© 2014. Všechna práva vyhrazena.