Pět Číňanů oběšených v Idahu/ Jenny Tinghui Zhang

Pozoruhodný historický román vypráví strhující drama mladé Číňanky Taj-jü v kulisách amerického Západu v 80. letech 19. …

Stručně o knize:

  Pozoruhodný historický román vypráví strhující drama mladé Číňanky Taj-jü v kulisách amerického Západu v 80. letech 19. století. Taj-jü se nikdy nechtěla podobat tragické hrdince, po níž dostala jméno, oceňované pro svou krásu a prokleté nešťastnou láskou. Unesena ve třinácti letech na rybím trhu a propašována z Číny do Ameriky se musí vzdát domova a budoucnosti, kterou si pro sebe představovala. Sledujeme její osudové zvraty od školy kaligrafie přes sanfranciský nevěstinec až po krámek zastrčený v horách v Idahu. Taj-jü se neustále snaží přizpůsobit novému prostředí a uniknut prokletí svého jména. Když se konečně cítí v bezpečí, protičínská vlna strašlivého násilí zasáhne i její městečko. A Taj-jü se musí obrátit ke všemu, čím byla dřív – včetně toho, co nejvíc chtěla nechat za sebou –, aby konečně vznesla nárok na vlastní jméno a příběh.
  Kniha přináší zajímavosti z čínského folklóru a z méně známé kapitoly americké historie, která nápadně připomíná nedávné rasistické a xenofobní nálady ve Spojených státech.

  Uživatelské recenze

  Zatím nikdo nenapsal recenzi na tuto knihu.

  HLEDEJ V KATALOGU
  • PRIVATE
  • KNIHU
  Knihovna MO Pardubice III© 2014. Všechna práva vyhrazena.