Alžběta & Margaret: Důvěrný svět královských sester/ Andrew Morton

Slavné královské sestry v biografii, která je plná nečekaných faktů Poutavý životopis bestsellerového autora New York Times …

Slavné královské sestry v biografii, která je plná nečekaných faktů

Poutavý životopis bestsellerového autora New York Times sleduje královnu Alžbětu II. a její sestru Margaret, jak se pohybují v záři královských reflektorů. Zabývá se jejich vztahem v průběhu let, od idylického dětství přes skrytý válečný život až po rozdílné cesty, kterými se vydaly po smrti svého otce a nástupu Alžběty na trůn. Alžběta se na výstřelky své mladší sestry vždy dívala se stoickým pobavením, Margaretin boj o místo a postavení v královské rodině byl však často zdrojem napětí. Královna musela zakročit a vysvětlit Margaret, že církev a vláda nebudou souhlasit se svatbou s rozvedeným leteckým kapitánem Peterem Townsendem, a donutit ji, aby si vybrala mezi zachováním svého titulu a královskými příspěvky nebo rozvedeným milencem. Nejnovější biografie Andrewa Mortona zkoumá jeden z nejintenzivnějších, nejbláznivějších vztahů královské rodiny a nabízí jedinečný pohled na tyto dvě drasticky odlišné sestry a na trvalý vliv, který měly na monarchii a na způsoby, jakými se přizpůsobovala měnícím se mravům 20. století.