20 výjimečných kluků, kteří změnili svět/ Jacopo Olivieri & Rosalba Troiano

Nikdo se nenarodil rovnou slavným. Dokonce i osobnosti, které tisíci různými způsoby přispěly k pokroku lidstva, začínaly …

Stručně o knize:

  Nikdo se nenarodil rovnou slavným. Dokonce i osobnosti, které tisíci různými způsoby přispěly k pokroku lidstva, začínaly stejně – jako obyčejné děti. Začátky mnoha z nich nebyly nijak snadné; počáteční nepřízeň osudu se nicméně ukázala být silou, která je poháněla vpřed k úspěchům, díky kterým si je dodnes připomínáme.

  Knížka originálním a poutavým způsobem představuje malým a mladým čtenářům a čtenářkám významné muže, kteří se proslavili v oblasti vědy, umění, politiky nebo například sportu. Jejich životní příběhy jsou vyprávěny v první osobě formou autobiografie, která čtenáře snadno vtáhne do vyprávění a přiblíží jim neobyčejné osudy i úspěchy mužů jako Walt Disney, Marco Polo nebo Steve Jobs.

  Co na této knize zaujme na první pohled, jsou překrásné ilustrace.
  Kapitoly: Velkí vůdci-Alexandr Veliký, Napoleon Bonaparte, Gándhí. Atleti-Jesse Owens, Edson Arantes do Nascimento „Pelé“. Vědci a vynálezci-Isaac Newton, Nikola Tesla. Malíři-Michelangelo Buonarroti, Pablo Picasso. Filmoví tvůrci-Walt Disney, George Lucas. Spisovatelé-Charles Dickens, Roald Dahl. Velikáni-Muhammad Ali, Steve Jobs. Hudebníci a zpěváci-Wolfgang Amadeus Mozart, Elvis Presley, Bob Dylan, Objevitelé-Marco Polo, Jurij Gagarin.

  Uživatelské recenze

  Zatím nikdo nenapsal recenzi na tuto knihu.

  HLEDEJ V KATALOGU
  • PRIVATE
  • KNIHU
  Knihovna MO Pardubice III© 2014. Všechna práva vyhrazena.