Tučňák Sam – návod

Zima stále přetrvává. Za polárním kruhem se můžeme těšit z roztomilých tučňáků. My si je nyní můžeme vyrobit i sami doma z papíru.

1. Nejprve si připravíme obdélník černého papíru a přehneme jej. Nakreslíme půloblouk i menší kapičkový tvar. Vystřihneme podle nakreslených čar, následně rozevřeme. Vznikne nám tělíčko a prostor pro dokreslení hlavičky tučňáka.
  2. Vnitřní výstřižek ve tvaru srdce přepůlíme a využijeme pro vytvoření křidélek tučňáka Sama.
  3. Tělíčko s křídly přilepíme na bílý papír a dokreslíme zobáček, oči i nožičky. Takto vytvořeného tučňáka dozdobíme podle vlastní fantazie.

Hodně štěstí při krásném tvoření. Vaše výtvory můžete nafotit a zaslat k nám do knihovny, rádi je zveřejníme na Facebooku.

Vaše knihovna

12.2.2021