Papírový čáp – návod

Vážení rodiče,

bohužel v současnosti nejsou možné kreativní dílničky. My jsme však pro Vás připravili alternativu. Můžete si naše dílničky odnést domů a vyrábět s dětmi sami.

Stačí přijít do knihovny nebo zaslat e-mail a vše potřebné od nás dostanete. Dnes jsme pro Vás připravili papírového čápa.

Krásné čápy vytvoříme z přiložených šablon následovně:

1. Z bílého papíru vystřihneme hlavu, křídla, tělo a krk čápa. Úzský proužek (krk) poskládáme do harmoniky.
  2. Vystřihneme z červeného papíru nohy i zobák čápa. Poskládáme do harmoniky a spojíme klouby (kolečka) nohy k sobě.
  3. Poskládáme čápa a vše k sobě slepíme stejně jako na obrázku. Čáp je teď připraven k pověšení. J

Veškeré vzory jsou připraveny v knihovně nebo na požádání na e-mailu knihovna.dubina@seznam.cz .

Hodně štestí při tvoření. Každý týden pro Vás připravíme jeden krásný, ale jednoduchý návod na tvoření s dětmi.

Vaše knihovna

24.5.2020