Se slušností nejdál dojdeš – besedy pro ZŠ 3. třídy

Knihovna na Dubině má pro děti ze třetích tříd základních škol připraven zajímavý vzdělávací program. Každý den nás provází lidé – rodiče, prarodiče, kamarádi  či spolužáci nebo kolemjdoucí. Víme, jak se máme správně chovat? Víme, co je etiketa? Tak pojďme si spolu trochu povídat nad knihou Ladislava Špačka „Etiketa pro holky a kluky“ a sérií knih „Dědečku, vyprávěj“. Ukážeme si, jak se správně chovat v divadle či kině, jak se chovat u stolu, aby se za námi nikdo neotáčel či kdo má přednost ve dveřích nebo do schodů.

Budeme si povídat, hrát a možná se z nás stanou na chvíli herci. Závěrem jsme pro žáčky připravili trochu rukodělného tvoření pro šikovné ruce dětí.

Cílem besedy je v dětech rozvíjet zodpovědné chování, starostlivost o druhé a ukázat jim důležitost slušného chování ve společnosti.

1.3.2023