Rukavice – návod

Zima je plném proudu a její nedílnou součástí je i nošení rukavic. My si tedy jedny ozdobné vyrobíme.

1. K výrobě rukavic si připravíme vzor rukavic, nabarvenou čtvrtku A4, malířský štětec, vodové či temperové barvy, pastelky nebo voskovky, nůžky, lepidlo a kousek provázku.
  2. Nejprve si nabarvíme čtvrtku, v našem případě černou barvou, která bude sloužit jako podklad na rukavice.
  3. Předtištěný vzor rukavic vymalujeme podle své fantasie. Vystřihneme a případně dozdobíme hvězdičkami, puntíky či vločkami. Inspirovat se můžeme obrázky.
  4. Zespoda rukavic vlepíme připravený provázek. Takto připravené rukavice nalepíme na připravenou nabarvenou čtvrtku, popřípadě dozdobíme.
  5. Nebo … Připravené rukavice nebudeme lepit na připravenou čtvrtku, ale pověsíme je jako dekoraci např. do oken.

Vzor rukavice ke stáhnutí:

vzor rukavice

Vaše  výtvory  můžete  nafotit a zaslat k nám do knihovny, rádi je zveřejníme na Facebooku. Hodně štestí při krásném tvoření.                     Vaše knihovna
3.1.2022