Sobík Bohouš – návod

Vážení rodiče, prarodiče a šikulové,

připravili jsme pro Vás alternativu kreativních dílniček. Můžete si naše dílničky přenést do pohodlí domova a vyrábět sami.  Stačí sledovat naše webové stránky, Facebook nebo nám zaslat e-mail.

Rádi se s Vámi o návody na dílničky podělíme.

SOBÍK BOHOUŠ

Začíná zima a pro zpříjemnění chladných večerů, jsme pro Vás připravily návod na vytvoření veselého sobíka Bohouška. Sobíka můžeme i pověsit na vánoční stromeček jako ozdobu.

1. K výrobě sobíka potřebujeme hnědý, bežový, červený a bílý papír. Dále černou pastelku či fixu, nůžky a lepidlo.
  2. Nejprve si nakreslíme na bežový papír nepravidelný oválný tvar, který nám bude tvořit hlavu soba a předkreslíme jeho uši, viz předložený obrázek. Na bílý papír načrtneme oči a černým fixem je domalujeme. Na kousek červeného papíru si předkreslíme nos. Poté vše vystřihneme.
  3. Na tmavý hnědý papír obkreslíme dlaně levé
    i pravé ruky. Vystřihnutím vytvoříme sobíkovi paroží.
  4. Závěrem vše slepíme. Zprvu nalepíme oči a nos na hlavu soba, pak dotvoříme fixem nebo odstřižky obočí a tváře. Sobíka dokončíme přilepením oušek a paroží z druhé strany obličeje soba J. Veselý sobík Bohouš je na světě.

Hodně štestí při krásném tvoření. Vaše výtvory můžete nafotit a zaslat k nám

do knihovny, rádi je zveřejníme na Facebooku.                                  Vaše knihovna